Aktivity v okolí

Lyžiarske strediská

Skvelá lyžovačka na výborne zasnežených tratiach. Ubytovanie a stravovanie priamo v stredisku. Bezplatné parkovanie - kapacita 500 parkovacích miest. Príjemné prostredie pre deti aj dospelých. Možnosť využitia lyžiarskej a snowboardovej školy a škôlky, špičkového servisu a požičovne lyžiarskych a snowboardových potrieb.

Viac info

SKI PARK Kubínska hoľa – zábava pre celú rodinu! Od free-ride cez pretekárske trate až po detskú škôlku, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa ponúka skvelé podmienky pre všetkých.

Viac info

Lyžiarske stredisko Ski Kuzmínovo sa nachádza priamo v meste Dolný Kubín. S novovybudovanou 4-sedačkovou lanovkou v dĺžke 1030 m splní aj očakávania a podmienky pre náročných lyžiarov. Vďaka umelému zasnežovaniu a sú lyžiarske svahy schopné rýchlo privítať lyžiarov. Nachádza sa tu aj lyžiarska škola a vleky pre deti a začiatočníkov. Vďaka umelému osvetleniu celej zjazdovky si môžete užívať každý deň večerné lyžovanie až do 20. hodiny. V stredisku je k dispozícií aj požičovňa lyží, úschovňa lyží a batožín, reštaurácia a bistro.

Viac info

V lyžiarskom areáli nájdete 7 km zjazdoviek rôznej náročnosti s prevýšením 237 m, vhodných pre stredne pokročilých ale aj profesionálnych lyžiarov. V prípade nedostatku snehu je v areáli vybudovaný plnoautomatizovaný systém zasnežovania po celej dĺžke trate. Sedemnásť stabilných tyčových snežných diel a dve mobilné, vrtuľové sú za niekoľko dní schopné zasnežit celú trať v dĺžke 1300 m.

Viac info

6 zjazdoviek s celkovou dĺžkou viac ako 7 kilometrov, 3 bežecké trasy. Pre zaciatočníkov aj pre pokročilých lyžiarov milujúcich adrenalín.

Viac info

Lyžiarsky areál Zuberec – Roháče – Spálená sa nachádza v osade Zverovka, v pohorí Západné Tatry, je vzdialený 9 km východne od obce Zuberec. Lyžiarske zjazdovky sú vhodné pre náročných lyžiarov ako aj začínajúcich lyžiarov a rodinnú lyžovačku.

Viac info

Cyklistika

Približne 250 kilometrov značených trás je rozdelených na 17 úsekov podľa stupňa náročnosti na ľahké, stredné a náročné. Farby jednotlivých úsekov rešpektujú zaužívané normy.

Mapa cyklotrás

Wellness

Aquapark - AquaRelax Dolný Kubín je situovaný v centre Dolného Kubína v regióne Orava na severe Slovenska. V blízkosti aquaparku sa nachádzajú štadióny (futbalový a zimný), ihrisko s umelou trávou, a lyžiarske stredisko Kubínska hoľa. Dominantou aquaparku je Vodný svet, kde na návštevníkov čakajú tobogany, vírivky, masážne sprchy a ďalšie vodné atrakcie.

Viac info

Meander Thermal Park Oravice sa nachádza na severe Slovenska v regióne Orava na severozápadnom okraji pohoria Západné Tatry. Od centra obce Vitanová je vzdialený 6 km a od hraníc s Poľskom 13 km. Aquapark, v ktorom si môžete užívať bazény s prírodnou termálnou vodou, je v prevádzke počas celého roka.

Viac info

Turistika

Ak máte radi krásu slovenských hôr, Orava je to pravé miesto pre vás.

Turistická mapa